X
تبلیغات
پخش زنده جام جهانی
 

خدای زنده ...

نظرات (17)

           "به نام خداوند بزرگ"

 

 

 

 

شاید در زندگی برای هر کدام از ما موقعیت های فراوانی پیش آمده باشدکه از آن به سعادت و خوشی و لذت یاد می کنیم و حتی خاطرات آن لحظه ها برایمان شادی آور و دوست داشتنی است.  اما  در دفتر خاطراتم و در حافظه ی ذهنی و احساسی ام هیچ لذت و سرخوشی ای برایم بالاتر از یادآوری این حقیقت نیست که خدای من زنده است .

از زمانیکه این حقیقت وارد زندگی و فهم من شد ، به کلی دیدگاه ، خواسته ها و هدف زندگیم زیر و رو شده است .

 وقتی  بدانی که بزرگترین نیروی هستی ، مهربانترین دوست ، تواناترین و زیباترین و دوست داشتنی ترین معشوق هستی ؛ حقیقتاً حضور دارد و در همه ی لحظه ها  بدون مزاحمت هیچ دربان می توان او را ملاقات کرد و عاشقانه سر بر پایش گذاشت، نیاز ها را بر او عرضه کرد و دست مهربان و نوازشگرش را هر لحظه بر روح و جان و قلب خود احساس کرد ،  چنان سرمستی  و سرخوشی بی  نهایتی وجودت را فرا می گیرد که دیگر خوشی های زودگذر رنگ می بازند و تنها می توان آنها را فراز و فرودی از روند زندگی دانست .

کسی که از سرچشمه ای زلال و گوارا میتواند جانش را پرطراوت کند ، دیگر گل آلوده های هر روزه سیرابش نمی نماید . و دیگر نگاهش به وسعت بی نهایت او خیره مانده است .

اگر زیباترین منظره چشم انداز باشد به کدام حجت می توان نگاه را به جانب دیگر چرخاند و از لذت دیدار بی نصیب ماند.

اما خصوصیات خدای زنده چیست ؟

او می بیند ، می شنود ، فعال است ، پاسخ می دهد ، محبت می کند ، تعلیم می دهد ، سخن می گوید ، هدایت می کند .

او تنها در آن دور دستها ،در افسانه ها ، در خیالات و اوهام و در ورای آسمانها نیست . او حضور دارد و حضورش حتی در زمین خاکی ما لمس می شود . در شهر ما ، در کوچه های ما ، در خانه های ما  و در قلبهای ما حضور دارد و این حضور، یک بودنِ فعال است ، بودنی که اگر آن را ببینیم ، بالاترین لذت هاست، برترین سعادتهاست و با هیچ سروری قابل قیاس نیست .

همینکه بدانی او نیاز هایت را می داند ، به درد دلهایت به راستی و حقیقتا اگر او را بخوانی گوش می دهد ، و برتر از همه اینکه سخن می گوید و پاسخ می دهد ، دیگر خواسته و آرزویی جز او نمی ماند .

بزرگ ،زیبا ، مهربان ، دوست داشتنی و عاشق ، با محبت ، با گذشت ، بینا ، شنوا و ...

تا بحال به خدای زنده فکر کرده بودید ؟ آیا خدای شما زنده است ؟

 

ایمیلی از گروهی..."نوشته ای از دوستی "

 

Dream Theme - Translated By Theme Studio - Powered By BlogSky